casual chic

Cześć dziewczyny!
W Mediolanie okres świąteczny dobiegł końca tradycyjnie 6 stycznia. Wraz z przybyciem Trzech Króli znikają wszystkie ozdoby świąteczne gdyż jak mówi powszechne powiedzenie ” Befana zabiera ze sobą wszystkie święta „. Befana to czarownica, wróżka czy raczej wiedźma, swego rodzaju Baba Jaga latająca na miotle, która roznosi dzieciom prezenty w nocy z 5 na 6 stycznia, wrzucając je do skarpet. Grzeczne dzieci nagradza zabawkami i słodyczami, a niegrzecznym i kapryśnym, zostawia ku przestrodze kawałek węgla.
Te zdjęcia przenoszą mnie myślami do 7 grudnia, kiedy Mediolan świętuje swojego patrona Świętego Ambrożego. Wtedy w mieście zaczyna się oddychać przedświątecznyą atmosferą wsród ozdób, kiermaszy i targów a wieczorem wielkie święto: premiara w La Scali. Czuję jeszcze ten zapach prażonych ksztanów (castagne calde) które można kupić od ulicznych sprzedawców…

Ta stylizacja jest dwukolorowa: w kolorze marsala (czyli bordowy z delikatną domieszką brązu) dwurzędowy płaszczyk typu „caban” i rajstopy, w czerni golf i spódniczka o lekko rozkloszowanym kroju. Dodatki także są czarne, kapelusz i pikowana torebka na łańcuszku to akcenty chic a botki z szerokim obcasem dodają charakteru casual tej stylizacji. Mam nadzieję że się wam podoba.

Ściskam was mocno!

Kasia

casual chic 1

casual chic 3

casual chic 4

casual chic 5

casual chic 2

mango bag

ankle boots

casual chic 7

casual chic 6

marsala and black

sant'ambrogio

Basilica di Sant’Ambrogio

 

CABAN: H&M

SKIRT: H&M

HAT: ZARA

BAG: MANGO

SHOES: BATA

SOCKS: CALZEDONIA

Related posts:

Pin It on Pinterest